EP1AGX60EF1152I6N
Manufacturer Part Number:
EP1AGX60EF1152I6N
Manufacturer/Brand:
Intel
Part of Description:
IC FPGA 514 I/O 1152FBGA
Manufacturer :
Intel
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Gates :
Number of I/O :
514
Number of LABs/CLBs :
3005
Number of Logic Elements/Cells :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case :
1152-BBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
1152-FBGA (35x35)
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
1.15V ~ 1.25V