L202-4080033C30000
- Manufacturer Part Number:
- L202-4080033C30000
- Manufacturer/Brand:
- Lumileds
- Part of Description:
- LED MOD LUXEON WHT RECT 4000K
- Manufacturer :
- Lumileds
- Product Category :
- COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 4000K 5-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 600mA
- Current - Test :
- 300mA
- Features :
- With Connector
- Height :
- 1.20mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 152 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 1461lm (1419lm ~ 1502lm)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 280.00mm L x 55.00mm W
- Temperature - Test :
- 25°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 33V