L202-3580033C30000
- Manufacturer Part Number:
- L202-3580033C30000
- Part of Description:
- LED MOD LUXEON WM WH RECT 3500K
- CCT (K) :
- 3500K 5-Step MacAdam Ellipse
- Configuration :
- Rectangle
- Current - Max :
- 600mA
- Current - Test :
- 300mA
- Height :
- 1.20mm
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 148 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 1428lm (1386lm ~ 1469lm)
- Size / Dimension :
- 280.00mm L x 55.00mm W
- Temperature - Test :
- 25°C
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 33V