CHSA5930R0002F
- 制造商零件编号:
- CHSA5930R0002F
- 制造商/品牌:
- Eaton-Electronics Division
- 部分描述:
- RES 0.0002 OHM 1% 15W 5930
- 制造商 :
- Eaton-Electronics Division
- 产品分类 :
- 片式电阻器 - 表面贴装
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.076" (1.93mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 6030 (15075 Metric)
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 0.2 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.299" W (15.00mm x 7.60mm)
- Supplier Device Package :
- 5930
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%