CHSA2512R0003F
- 制造商零件编号:
- CHSA2512R0003F
- 制造商/品牌:
- Eaton-Electronics Division
- 部分描述:
- RES 0.0003 OHM 1% 6W 2512
- 制造商 :
- Eaton-Electronics Division
- 产品分类 :
- 片式电阻器 - 表面贴装
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.60mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 6W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 0.3 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±175ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%