CHSA3920R0040F
- 制造商零件编号:
- CHSA3920R0040F
- 制造商/品牌:
- Eaton-Electronics Division
- 部分描述:
- RES 0.004 OHM 1% 5W 3920
- 制造商 :
- Eaton-Electronics Division
- 产品分类 :
- 片式电阻器 - 表面贴装
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.036" (0.92mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 3920 (1052 Metric)
- Power (Watts) :
- 5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 4 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- 3920
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%