SST20B-600CW
Номер детали производителя:
SST20B-600CW
Производитель/бренд:
SMC Diode Solutions
Часть описания:
600V 20A PACKAGE TO-220B 3-QUADR
Производитель :
SMC Diode Solutions
Категория продукта :
симисторы
Configuration :
Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
35 mA
Current - Hold (Ih) (Max) :
50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
200A @ 50Hz
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
20 A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
TO-220B
Triac Type :
Standard
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
1.3 V
Voltage - Off State :
600 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA
    TVS DIODE 5VWM 17.5VC SOT23-6
    TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMC
    TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
    7V/12V TVS,PACKAGE SOT-23, TVS A
Часть Производитель Запас Описание
SST201 SOT-23 3L ROHS Linear Integrated Systems, Inc. 6,656 JFET N-CH 40V SOT23-3