MCC72-16IO8B
Номер детали производителя:
MCC72-16IO8B
Производитель/бренд:
Littelfuse
Часть описания:
MOD THYRISTOR DUAL 1600V TO240AA
Производитель :
Littelfuse
Категория продукта :
SCR - Модули
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
150 mA
Current - Hold (Ih) (Max) :
200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
1700A, 1800A
Current - On State (It (AV)) (Max) :
115 A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
180 A
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of SCRs, Diodes :
2 SCRs
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
TO-240AA
Product Status :
Active
Structure :
Series Connection - All SCRs
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
2.5 V
Voltage - Off State :
1.6 kV
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'