TS420-700T
Номер детали производителя:
TS420-700T
Производитель/бренд:
STMicroelectronics
Часть описания:
SCR 700V 4A TO220AB
Производитель :
STMicroelectronics
Категория продукта :
SCR
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :
200 µA
Current - Hold (Ih) (Max) :
5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
30A, 33A
Current - Off State (Max) :
5 µA
Current - On State (It (AV)) (Max) :
2.5 A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
4 A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Obsolete
SCR Type :
Sensitive Gate
Supplier Device Package :
TO-220
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
800 mV
Voltage - Off State :
700 V
Voltage - On State (Vtm) (Max) :
1.6 V