TS420-600H
Номер детали производителя:
TS420-600H
Часть описания:
SCR 600V 4A IPAK
Current - Hold (Ih) (Max) :
5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
30A, 33A
Current - On State (It (AV)) (Max) :
2.5 A
Current - On State (It (RMS)) (Max) :
4 A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Supplier Device Package :
TO-251 (IPAK)
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :
800 mV
Voltage - Off State :
600 V
Voltage - On State (Vtm) (Max) :
1.6 V