CM100505-12NJL
- Номер детали производителя:
- CM100505-12NJL
- Производитель/бренд:
- Bourns, Inc.
- Часть описания:
- FIXED IND 12NH 320MA 450MOHM SMD
- Производитель :
- Bourns, Inc.
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 320 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 450mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.8GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 12 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Alumina
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402 (1005 Metric)
- Tolerance :
- ±5%