PM0603-10NJ
- Номер детали производителя:
- PM0603-10NJ
- Производитель/бренд:
- Bourns, Inc.
- Часть описания:
- FIXED IND 10NH 700MA 150MOHM SMD
- Производитель :
- Bourns, Inc.
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 700 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 150mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4.8GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 10 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 250 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 30 @ 250MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±5%