AS6C4016-55ZIN
Номер детали производителя:
AS6C4016-55ZIN
Производитель/бренд:
Alliance Memory, Inc.
Часть описания:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
Производитель :
Alliance Memory, Inc.
Категория продукта :
Память
Access Time :
55 ns
Clock Frequency :
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256K x 16
Memory Size :
4Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
44-TSOP II
Technology :
SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply :
2.7V ~ 5.5V