D2015L52
- Номер детали производителя:
- D2015L52
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- DIODE GP 600V 9.5A TO220
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 9.5A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-220-3 Isolated Tab, Formed Leads
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 4 µs
- Speed :
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-220 Isolated Tab
- Technology :
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.6 V @ 9.5 A