PCI40-680M-RC
Номер детали производителя:
PCI40-680M-RC
Часть описания:
68uH +/-20% Power Chip Inductor
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.205" (5.21mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD