AM20-470K-RC
- Номер детали производителя:
- AM20-470K-RC
- Производитель/бренд:
- Allied Components International
- Часть описания:
- 47H 10% AXIAL MOLDED INDUCTOR
- Состояние запаса:
- 23
- Производитель :
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- 110mA
- Current Rating (Amps) :
- DC Resistance (DCR) :
- 4.5Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 20MHz
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- 47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 2.5 MHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 45 @ 2.5MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
- Supplier Device Package :
- Axial
- Tolerance :
- ±10%