R6200640XXOO
- Номер детали производителя:
- R6200640XXOO
- Производитель/бренд:
- Powerex, Inc.
- Часть описания:
- DIODE GEN PURP 600V 400A DO200AA
- Производитель :
- Powerex, Inc.
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 400A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 mA @ 600 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature - Junction :
- Package / Case :
- DO-200AA, A-PUK
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 9 µs
- Speed :
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- DO-200AA, R62
- Technology :
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 800 A