SD165SC150B.T2
Номер детали производителя:
SD165SC150B.T2
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 150V 30A DIE
Capacitance @ Vr, F :
1000pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
30A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 mA @ 150 V
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 200°C
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
890 mV @ 30 A
    TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
    7V/12V TVS,PACKAGE SOT-23, TVS A