V20100S-M3/4W
Номер детали производителя:
V20100S-M3/4W
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO220-3
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
350 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.07 V @ 20 A