V20120S-E3/4W
Номер детали производителя:
V20120S-E3/4W
Производитель/бренд:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO220-3
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
20A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 120 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-220-3
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-220-3
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.12 V @ 20 A