SIL10E-05S3V3-H
Номер детали производителя:
SIL10E-05S3V3-H
Производитель/бренд:
Artesyn Embedded Power
Часть описания:
DC DC CONVERTER 3.3V 49W
Производитель :
Artesyn Embedded Power
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
95%
Features :
Remote On/Off, OTP, SCP
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
11-SIP Module
Power (Watts) :
49 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.00" L x 0.50" W x 0.32" H (50.8mm x 12.7mm x 8.1mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
4.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V