VS-T110HF120
Номер детали производителя:
VS-T110HF120
Производитель/бренд:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Часть описания:
DIODE GEN PURP 1.2KV 110A D-55
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
Current - Average Rectified (Io) :
110A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 mA @ 1200 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
Package / Case :
D-55 T-Module
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
D-55
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1200 V