RED20-110D12W
Номер детали производителя:
RED20-110D12W
Производитель/бренд:
P-DUKE Technology, Inc.
Часть описания:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
Производитель :
P-DUKE Technology, Inc.
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
833mA, 833mA
Efficiency :
88%
Features :
Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 101°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
43V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V