SH150C-2.50-167
- Номер детали производителя:
- SH150C-2.50-167
- Производитель/бренд:
- Amgis
- Часть описания:
- FIXED IND 167UH 2.5A 140 MOHM TH
- Производитель :
- Amgis
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 2.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 140mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 1.059" (26.90mm)
- Inductance :
- 167 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Material - Core :
- Iron Powder
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Vertical (Open)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.949" L x 0.598" W (24.10mm x 15.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%