V15P12-M3/H
- Номер детали производителя:
- V15P12-M3/H
- Часть описания:
- DIODE SCHOTTKY 120V 15A TO277A
- Current - Average Rectified (Io) :
- 15A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 mA @ 120 V
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 120 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 810 mV @ 15 A