CLS10F40,L3F
Номер детали производителя:
CLS10F40,L3F
Производитель/бренд:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 40V 1A CL2E
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
130pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
25 µA @ 40 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
150°C
Package / Case :
0402 (1006 Metric)
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
CL2E
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
570 mV @ 1 A