CCS15S30,L3F
Номер детали производителя:
CCS15S30,L3F
Производитель/бренд:
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
Часть описания:
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A CST2C
Производитель :
Категория продукта :
Одиночные диоды
Capacitance @ Vr, F :
200pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) :
1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 µA @ 30 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature - Junction :
125°C (Max)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
CST2C
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
400 mV @ 1 A