DSA70C100HB
- Номер детали производителя:
- DSA70C100HB
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Диодные массивы
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 35A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 450 µA @ 100 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 175°C
- Package / Case :
- TO-247-3
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- TO-247AD
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 920 mV @ 35 A