CC30-2405SFH-E
- Номер детали производителя:
- CC30-2405SFH-E
- Производитель/бренд:
- TDK-Lambda, Inc.
- Часть описания:
- DC DC CONVERTER 5V 30W
- Производитель :
- TDK-Lambda, Inc.
- Категория продукта :
- Преобразователи постоянного тока
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 6A
- Efficiency :
- 89%
- Features :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 20-DIP Module, 17 Leads
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.51" L x 1.32" W x 0.33" H (38.4mm x 33.5mm x 8.3mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- 1 kV
- Voltage - Output 1 :
- 5V