VHB75-D12-S3R3
Номер детали производителя:
VHB75-D12-S3R3
Часть описания:
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
Производитель :
CUI Inc.
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
EN, UL
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
15A
Efficiency :
78%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
9-DIP Module, 1/2 Brick
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Standard Number :
55032 Class A; 60950-1; 61000-3-2; 61000-6-1; 61000-6-2; 61000-6-3
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V