C126-025-1AE
Номер детали производителя:
C126-025-1AE
Производитель/бренд:
Ohmite
Часть описания:
HEATSINK FOR TO-126 25MM
Производитель :
Ohmite
Категория продукта :
Радиаторы
Attachment Method :
Clip and PC Pin
Diameter :
Fin Height :
0.732" (18.60mm)
Length :
0.984" (25.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
TO-126
Power Dissipation @ Temperature Rise :
3.5W @ 28°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
6.00°C/W @ 500 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.280" (32.51mm)