SPB1005-R12M
- Номер детали производителя:
- SPB1005-R12M
- Производитель/бренд:
- Bourns, Inc.
- Часть описания:
- IND POWER BEAD 120NH 53A SHLD
- Производитель :
- Bourns, Inc.
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- 60A
- Current Rating (Amps) :
- 53 A
- DC Resistance (DCR) :
- 0.35mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.197" (5.00mm)
- Inductance :
- 120 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%