PM2110-100K-RC
- Номер детали производителя:
- PM2110-100K-RC
- Производитель/бренд:
- Bourns, Inc.
- Часть описания:
- FIXED IND 10UH 11.7A 7 MOHM SMD
- Состояние запаса:
- 77
- Производитель :
- Bourns, Inc.
- Категория продукта :
- Фиксированные катушки индуктивности
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 11.7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 7mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.570" (14.48mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 kHz
- Material - Core :
- Iron
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%