ABR300-24S
Номер детали производителя:
ABR300-24S
Производитель/бренд:
ARCH
Часть описания:
AC/DC CONVERTER 24V 300W
Состояние запаса:
5
Производитель :
ARCH
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
12.5A
Efficiency :
90.5%
Features :
Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
11-DIP Module
Power (Watts) :
300 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.61" L x 2.42" W x 0.52" H (117.2mm x 61.4mm x 13.2mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
24V