SDR0302-101KL
Номер детали производителя:
SDR0302-101KL
Производитель/бренд:
Bourns, Inc.
Часть описания:
FIXED IND 100UH 260MA 2.85OHM SM
Производитель :
Bourns, Inc.
Категория продукта :
Фиксированные катушки индуктивности
Current - Saturation (Isat) :
280mA
Current Rating (Amps) :
260 mA
DC Resistance (DCR) :
2.85Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%
Type :
Drum Core, Wirewound
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A
Каталог сопутствующих товаров
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD