UPC24A12HF-AZ
- Номер детали производителя:
- UPC24A12HF-AZ
- Производитель/бренд:
- Renesas Electronics Corporation
- Часть описания:
- UPC24A12 - FIXED POSITIVE LDO RE
- Производитель :
- Категория продукта :
- Регуляторы напряжения - линейные
- Control Features :
- Current - Output :
- 2A
- Current - Quiescent (Iq) :
- 5 mA
- Current - Supply (Max) :
- 30 mA
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C (TA)
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
- Product Status :
- Obsolete
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature
- PSRR :
- 50dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- MP-45G
- Voltage - Input (Max) :
- 22V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 12V
- Voltage Dropout (Max) :
- 1V @ 2A