UPC24A15HF-AZ
Номер детали производителя:
UPC24A15HF-AZ
Производитель/бренд:
Renesas Electronics Corporation
Часть описания:
UPC24A15 - FIXED POSITIVE LDO RE
Производитель :
Категория продукта :
Регуляторы напряжения - линейные
Control Features :
Current - Output :
2A
Current - Quiescent (Iq) :
5 mA
Current - Supply (Max) :
30 mA
Mounting Type :
Through Hole
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Current, Over Temperature
PSRR :
48dB (120Hz)
Supplier Device Package :
MP-45G
Voltage - Input (Max) :
25V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
15V
Voltage Dropout (Max) :
1V @ 2A
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR