18UL1007SLDBLU
Номер детали производителя:
18UL1007SLDBLU
Производитель/бренд:
Remington Industries
Часть описания:
HOOK-UP SOLID 18AWG BLU 100'
Состояние запаса:
45
Производитель :
Remington Industries
Категория продукта :
Одножильные кабели (монтажный провод)
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
Solid
Features :
Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.073" (1.85mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 1007
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG