FAN1084MC33X
Номер детали производителя:
FAN1084MC33X
Производитель/бренд:
Fairchild Semiconductor
Часть описания:
IC REG LINEAR 3.3V 4.5A TO263-3
Производитель :
Fairchild Semiconductor
Категория продукта :
Регуляторы напряжения - линейные
Control Features :
Current - Output :
4.5A
Current - Quiescent (Iq) :
4 mA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
1
Operating Temperature :
25°C ~ 125°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Product Status :
Obsolete
Protection Features :
Over Temperature
PSRR :
Supplier Device Package :
D2PAK (TO-263)
Voltage - Input (Max) :
7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Voltage Dropout (Max) :
1.5V @ 4.5A