MC68EC060RC66
Номер детали производителя:
MC68EC060RC66
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
IC MPU M680X0 66MHZ 206PGA
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
68060
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Through Hole
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
206-BPGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
66MHz
Supplier Device Package :
206-PGA (47.25x47.25)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V