P01-12C-2C
Номер детали производителя:
P01-12C-2C
Производитель/бренд:
NKK Switches
Часть описания:
INCAND PANEL INDICATOR RED 12V
Производитель :
NKK Switches
Категория продукта :
Индикаторы панели, контрольные лампы
Current :
50mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
16.20mm x 16.00mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.76" x 0.76" (19.30mm x 19.30mm)
Panel Cutout Shape :
Square
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
12V