SUP65P04-15-E3
- Номер детали производителя:
- SUP65P04-15-E3
- Часть описания:
- MOSFET P-CH 40V 65A TO220AB
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 65A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 40 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 4.5V, 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- P-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 130 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 5400 pF @ 25 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power Dissipation (Max) :
- 3.75W (Ta), 120W (Tc)
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 15mOhm @ 30A, 10V
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 3V @ 250µA