SUP60N02-4M5P-E3
- Номер детали производителя:
- SUP60N02-4M5P-E3
- Часть описания:
- MOSFET N-CH 20V 60A TO220AB
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 60A (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 20 V
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
- 4.5V, 10V
- FET Feature :
- FET Type :
- N-Channel
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 50 nC @ 4.5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 5950 pF @ 10 V
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power Dissipation (Max) :
- 3.75W (Ta), 120W (Tc)
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 4.5mOhm @ 20A, 10V
- Vgs (Max) :
- ±20V
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 3V @ 250µA