XC2765X104F80LRABKXUMA1
Номер детали производителя:
XC2765X104F80LRABKXUMA1
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IC MCU 16/32B 832KB FLSH 100LQFP
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Микроконтроллеры
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Core Processor :
C166SV2
Core Size :
16/32-Bit
Data Converters :
A/D 16x10b
EEPROM Size :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
75
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type :
Internal
Package / Case :
100-LQFP Exposed Pad
Peripherals :
I²S, POR, PWM, WDT
Product Status :
Not For New Designs
Program Memory Size :
832KB (832K x 8)
Program Memory Type :
FLASH
RAM Size :
50K x 8
Speed :
80MHz
Supplier Device Package :
PG-LQFP-100-8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V ~ 5.5V