IRFB38N20DPBF
Номер детали производителя:
IRFB38N20DPBF
Производитель/бренд:
Infineon Technologies
Часть описания:
IRFB38N20 - 12V-300V N-CHANNEL P
Производитель :
Infineon Technologies
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
43A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
200 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
91 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2900 pF @ 25 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Power Dissipation (Max) :
3.8W (Ta), 300W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
54mOhm @ 26A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220AB
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
5V @ 250µA