IRFB11N50APBF-BE3
Номер детали производителя:
IRFB11N50APBF-BE3
Производитель/бренд:
Vishay / Siliconix
Часть описания:
MOSFET N-CH 500V 11A TO220AB
Производитель :
Vishay / Siliconix
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
11A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
500 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
52 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1423 pF @ 25 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-220-3
Power Dissipation (Max) :
170W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
520mOhm @ 6.6A, 10V
Supplier Device Package :
TO-220AB
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±30V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 250µA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    MOSFET N-CH 200V 3.3A TO220AB
    MOSFET N-CH 100V 14A TO220AB
    MOSFET N-CH 200V 5.2A TO220AB
    MOSFET N-CH 400V 5.5A TO220AB
    MOSFET N-CH 400V 10A TO220AB