DF3-10P-2V(20)
- Номер детали производителя:
- DF3-10P-2V(20)
- Производитель/бренд:
- Hirose
- Часть описания:
- CONN HEADER SMD 10POS 2MM
- Производитель :
- Hirose
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Header
- Contact Finish - Mating :
- Tin
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- Contact Length - Post :
- Contact Material :
- Brass
- Contact Shape :
- Circular
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- 3A
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Board Guide
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Beige
- Insulation Height :
- 0.232" (5.90mm)
- Insulation Material :
- Polyamide (PA), Nylon
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)