DF3-10S-2DSA(55)
- Номер детали производителя:
- DF3-10S-2DSA(55)
- Производитель/бренд:
- Hirose
- Часть описания:
- CONN RCPT 10POS 0.079 GOLD PCB
- Состояние запаса:
- 799
- Производитель :
- Hirose
- Категория продукта :
- Заголовки, Розетки, Женские Розетки
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- 8.00µin (0.203µm)
- Contact Length - Post :
- 0.118" (3.00mm)
- Contact Type :
- Female Socket
- Current Rating (Amps) :
- 3A
- Fastening Type :
- Friction Lock
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.232" (5.90mm)
- Mated Stacking Heights :
- 6.6mm, 7.5mm
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 10
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing - Mating :
- Style :
- Board to Board or Cable
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 30VAC