953105-2000-AR-PT
Номер детали производителя:
953105-2000-AR-PT
Производитель/бренд:
3M
Часть описания:
CONN RCPT 5POS 0.079 GOLD SMD
Производитель :
3M
Категория продукта :
Заголовки, Розетки, Женские Розетки
Connector Type :
Receptacle, Bottom or Top Entry
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
Flash
Contact Length - Post :
Contact Type :
Female Socket
Current Rating (Amps) :
1A
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Pick and Place
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.169" (4.30mm)
Mated Stacking Heights :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
5
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch - Mating :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing - Mating :
Style :
Board to Board
Termination :
Solder
Voltage Rating :
1000VDC