FI-S25P-HFE-E1500
- Номер детали производителя:
- FI-S25P-HFE-E1500
- Производитель/бренд:
- JAE Electronics
- Часть описания:
- CONN HEADER SMD R/A 25POS 1.25MM
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Tin or Tin-Alloy
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- Contact Length - Post :
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- 1A per Contact
- Fastening Type :
- Friction Lock
- Features :
- Solder Retention
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Beige
- Insulation Height :
- 0.071" (1.80mm)
- Insulation Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Surface Mount, Right Angle
- Number of Positions :
- 25
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.049" (1.25mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing - Mating :
- Shrouding :
- Shrouded - 4 Wall
- Style :
- Board to Cable/Wire
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 200V